Paavo-paperi A5 20x15 - 8+1-3
Käsin tehty paperi itsetehdystä kierrätysmateriaalimassasta kera lisukkeiden
Valmistustapa:
Käsin valmistamiani paperia-arkki, valmistamastani paperimassasta.
Materiaali:
Pizza, jäätelöpaketin laatikko ja two-packin kantokahvoja
Koristeina tai sattumina:
mm. Aitoja ruusun terälehtiä, ruusun lehtiä, ehkä langanpätkiä, rei'itin reikiä.
Koko:
n. A5 - 20 x 15 cm - vahvuus vaihtelee ohuesta paksumpaan. 8+1-3 arkkia/nippu - paino n. 15-20 g
(lähetyspaino on enemmän jotta ohjelma osaa laskea lähetyksen koon) - kaksi (2) Paavoa kulkee XXS-kirjeenä.
Nippu:
Nippu sisältää 8+1-3 arkkia - myydään niputtani - nämä niput ovat samankaltaisia keskenään siinä mitä nyt jokainen uniikki paperi keskenään voi olla. Osassa on enempi osassa vähempi koriste materiaalia. +1-3 arkkia ei täydellinen. Osassa rei'itettyä silppua osassa langanpätkiä jne... jokainen nippu suunnilleen saman kaltainen
Käyttö:
Korttiaskarteluun - myös kaupalliseen korttien tekeminen sallittu.
Huom. Kansikuvan pitsi ja irto pellava ei kuulu lähetykseen.
Valmiisiin saunahattuihin neulahuovuttamalla tai toki huovutuksen yhteydessä.
Tämä vain huovutuksen yhteydessä tehtäessä, eli tilauksesta huovutettaviin saunahattuihin
Huovutuksen yhteydessä lisättävä ripustuslenkki, eli vain tilauksesta huovutettaviin.
Valmiisiin saunahattuihin jälkikäteen ommeltava ripustuslenkki 100 % pellavaa ja 100 % pellavalangalla ompelen kiinni.
Pääsääntöisesti huovutuksen yhteydessä lisättävät - poikkeus on mallit esim. Vihta Vetreä jonka sidontalenkin väliin saa jälkeen päin lisättyä.
Pääsääntöisesti huovutuksen yhteydessä lisättävät - poikkeus on mallit esim. Vihta Vetreä jonka sidontalenkin väliin saa jälkeen päin lisättyä.
Pääsääntöisesti huovutuksen yhteydessä lisättävät - poikkeus on mallit esim. Vihta Vetreä jonka sidontalenkin väliin saa jälkeen päin lisättyä.
Haluatko kuvion saunahattuusi, taikka kolmiulotteisen koristeen.... nämä kaikki vaihtoedot löytyvät nyt täältä